Rowy - tu warto wypocząć

Urlop nad morzem? Nie mogłeś trafić lepiej!
Zapraszamy Cię do Rowów, gdzie czeka na Ciebie domek, a wraz z nim moc atrakcji. Sprawdź, dlaczego warto spędzić tu wolny czas.


Położenie Rowów

Rowy to niewielka miejscowość licząca ok. 400 mieszkańców, która stosunkowo niedawno zyskała popularność jako ośrodek wczasowy. Dzięki temu posiada wszystkie zalety nadmorskich kurortów, a przy tym jest pozbawiona wielu ich minusów, oferując specyficzną atmosferę dawnej, bałtyckiej osady.

Nadmorskie położenie ośrodka w otoczeniu lasów, wydm, jezior i klifów wyrastających z Bałtyku tworzy niezapomniany nastrój miejsca, które daje pewność udanego wypoczynku. Co ważne, bez rezygnacji z wygód codziennego życia, które są dostępne we w pełni wyposażonych domkach, a także w samych Rowach oraz pobliskich miastach Łebie i Ustce. Dogodne położenie gwarantuje doskonałe warunki naturalne i umożliwia wiele form spędzania czasu.


Wypoczywaj tak, jak lubisz

Warunki naturalne i położenie Rowów pozwalają na wiele aktywności. Spacery wzdłuż plaż Bałtyku, w pachnących lasach sosnowych, a może na wydmach? Wybór należy do Ciebie. Zdrowe dla Twojego organizmu jest zresztą samo przebywanie w nadmorskiej miejscowości, pośród lasów i z dala od wielkich zabudowań, gdzie oddychasz świeżym i czystym powietrzem.

Dlatego docenisz pobyt u nas, jeśli zamierzasz poddać się błogiemu relaksowi, spokojnie plażując, zaczytując się w książce czy po prostu spędzając czas z przyjaciółmi lub rodziną. Przy okazji wypoczynku w ośrodku wczasowym w Rowach odwiedź pobliskie atrakcje, o których piszemy poniżej.


Okoliczne atrakcje

Choć Rowy same w sobie są niezwykle urokliwym miejscem, skąd nie chce się wyjeżdżać, to okoliczne miejscowości i tereny też mają wiele zaproponowania.

Warto zobaczyć:

  • Słowiński Park Narodowy - rezerwat biosfery wpisany na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO, stanowi obszar o unikalnych walorach przyrodniczych i naturalnych; na jego terenie znajdują się słynne ruchome wydmy.
  • Jezioro Gardno - niezwykle urokliwie położone i czyste jezioro wchodzące w skład Słowińskiego Parku Narodowego.
  • Góra Rowokół - wzgórze wraz z wieżą widokową o wysokości 115 m, z której rozciąga się wspaniały widok na okolice.
  • Latarnia morska w Czołpinie - zbudowana po koniec XIX w., sięga 75 m wysokości i podobnie jak wieża widokowa na górze Rowokół, gwarantuje niezapomniany widok.
  • Park wodny w Darłowie - świetny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi.
  • Miasta Łeba i Ustka - Rowy leżą pomiędzy dwoma popularnymi bałtyckimi kurortami, które warto przy okazji odwiedzić.

Zarezerwuj domek w Rowach i skorzystaj z atrakcji, jakie znajdziesz w Rowach i okolicach!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami